Jak dbać o drogi oddechowe stosując maski z filtrem ffp3?

Wrażliwa i delikatna błona śluzowa dróg oddechowych człowieka każdego dnia jest narażana na niebezpieczne czynniki ze środowiska. Ludzki organizm jest podatny na infekcje szczególnie w sezonie jesienno-zimowym ze względu na częste zmiany pogodowe, rozpoczęcie sezonu grzewczego, a w związku z tym doprowadzanie do wyziębiania czy wysuszania śluzówki. Naturalne bariery powstrzymujące  drobnoustroje są niszczone, dlatego organizm potrzebuje dodatkowej ochrony. Chcąc korzystać z najdoskonalszych rozwiązań w obronie przed infekcjami, dobrze jest wybierać profesjonalne maseczki ffp3. 

Właściwości maseczki z filtrem ffp3

Ffp3 to skrót rodzaju maseczek odznaczających się bardzo wysokim stopniem ochrony. Filtr ffp3 zatrzymuje aż do 99% cząsteczek różnego rodzaju, stałych i ciekłych, w tym pyłów, zanieczyszczeń czy wirusów. Ze względu na swoją budowę maseczka ffp3 wielorazowa nadaje się do powtórnego użytku po jej uprzednim zdezynfekowaniu. Maski ffp3 lepiej dopasowują się do kształtu i struktury twarzy ich użytkowników, niż zwyczajne, jednorazowe maseczki chirurgiczne. 

Zastosowanie masek ffp3

Maska antywirusowa ffp3 wielokrotnego użytku w dobie pandemii koronawirusa polecana jest do noszenia na co dzień osobom o obniżonej odporności, starszym, zwłaszcza podczas przebywania w miejscach zatłoczonych. Oprócz tego, maski z filtrem ffp3 towarzyszą w codziennej pracy pracownikom medycznym: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom itd. Maska z filtrem ffp3, pomimo tego, że nazywana jest potocznie antywirusową, doskonale sprawdzi się także jako ochrona przeciwpyłowa. Maska ffp3 może być stosowana m.in. przez osoby pracujące przy budowach, na halach produkcji z wysokimi wskaźnikami zanieczyszczenia.