Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometry stanowią podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki. Pozwalają na szybki pomiar temperatury ciała oraz wdrożenie stosownego leczenia. Coraz częściej tradycyjne rozwiązania, wypierane są przez wygodne termometry bezdotykowe, które sprawdzają się zarówno w profilaktyce osób dorosłych, jak i dzieci.

Termometr elektroniczny – jak działa?

Termometry elektroniczne z https://www.nowafarmacja.pl/termometry-2 pozwalają na szybki pomiar temperatury ciała, dzięki odczuwaniu fal promieniowania podczerwonego. Urządzenia wyposażone są w czujniki, które rozpoznają promieniowanie wytwarzane przez ciepło. Pomiar dokonywany jest w ciągu 15-20 sekund. Należy przy tym pamiętać, iż najlepsze modele pozwalają na sprawdzenie temperatury nawet w kilka sekund.

Termometr cyfrowy może być stosowany zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach medycznych. Zaczyna działać natychmiast po skierowaniu czujnika na konkretną powierzchnię. Najczęściej spotykany jest czołowy termometr. Apteka jednak może zaoferować także wygodne rozwiązania do ucha.

Dlaczego warto wybrać termometr bezrtęciowy?

Termometr bezrtęciowy jest przede wszystkim bezpieczny. Ma to znaczenie w przypadku rodziców małych dzieci oraz posiadaczy zwierząt. Rtęć jako substancja toksyczna stanowi zagrożenie dla zdrowia. Z tego powodu należy pamiętać o ostrożnym posługiwaniu się tradycyjnymi rozwiązaniami. Dodatkowo bezdotykowy termometr medyczny gwarantuje szybkie i precyzyjne mierzenie temperatury. Dzięki temu możemy kontrolować stan pacjenta nawet kilka razy dziennie, także w nocy bez konieczności przerywania snu. Zmniejszone zostaje przy tym ryzyko zafałszowania wyniku.

Kiedy warto sięgnąć po termometr douszny?

Termometr do ucha gwarantuje dokładny pomiar temperatury ciała. Pozwala na sprawdzenie promieniowania podczerwonego emitowanego przez bębenek ucha, a tym samym temperatury wewnątrz ciała. Jest zatem dokładniejszy od modeli czołowych i rtęciowych. Jest to idealny termometr dla niemowlaka. Umożliwia prosty pomiar nawet u najbardziej ruchliwego dziecka. Samo badanie zajmuje bowiem od 1 do 3 sekund.