Jak sobie radzić z hemoroidami?

maść na hemoroidy

Hemoroidy to potoczna nazwa żylaków odbytu. Przypadłość ta wiąże się z występowaniem krwawienia oraz szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Leczeniem hemoroidów zajmuje się lekarz o specjalności proktolog. Warto zyskać więcej informacji na temat hemoroidów, by wiedzieć jak sobie radzić z tą przypadłością.

Skąd się biorą hemoroidy i jak się objawiają?

Hemoroidy pojawiają się u osób, które są obciążone genetycznie, mają przewlekłe zaparcia, nadwagę, cierpią na niewydolność krążenia oraz u tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Główne objawy to swędzenie oraz pieczenie odbytu, ból przy wypróżnianiu i krwawienia.

Jak leczyć hemoroidy?

Gdy hemoroidy znajdują się w pierwszym stadium zwykle stosuje się leczenie objawowe. Bardzo dobrze sprawdzają się wtedy tabletki na hemoroidy, maść na hemoroidy bez recepty a także czopki na hemoroidy bez recepty. Zadaniem leków takich jak krem na hemoroidy i maści na hemoroidy jest wzmacnianie i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Dobre leki na hemoroidy zawierają składniki, które mają działanie ochronne dla naczyń żylnych. Warto sięgać także po tabletki na hemoroidy bez recepty, które zmniejszają stan zapalny. Korzystne działanie ma także maść na hemoroidy, która działa znieczulająco oraz ściągająco. Skuteczna maść na hemoroidy zlikwiduje nie tylko dokuczliwe dolegliwości ale może przyspieszyć także wchłanianie się hemoroidów. Lek na hemoroidy bez recepty to dobre wyjście, gdy pacjent chce szybko poczuć ulgę a musi jeszcze poczekać na wizytę u lekarza. Lek na hemoroidy podnosi komfort życia i sprawia, że pacjent znowu może poczuć pewność siebie, bo jak wiadomo przypadłość ta należy do dość wstydliwych. Najlepsza maść na hemoroidy łączy w sobie składniki o działaniu przeciwbólowym i przeciwświądowym, dzięki czemu pacjent odczuwa dużą ulgę.

O czym jeszcze powinny pamiętać osoby chore na hemoroidy?

Chorzy powinni pamiętać także o stosowaniu zdrowej diety z dużą ilością błonnika, właściwym nawadnianiu organizmu oraz o unikaniu alkoholu. Warto też zwiększyć aktywność fizyczną, dzięki czemu ryzyko nawrotu choroby będzie mniejsze.