Jak uspokoić malucha – smoczki ratunkiem w każdej sytuacji

Smoczki

Rodzice często mają problem z uspokojeniem niemowląt, nie dziwi więc fakt, że sięgają po rozwiązania, które mogą im w tym pomóc. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie smoczków, jednakże muszą być one odpowiednio dobrane, zarówno pod względem kształtu, jak i wielkości oraz materiału, z jakiego są wyprodukowane.

Silikonowe czy gumowe?

Smoczki dla dzieci to niezwykle szeroka gama produktów, często jednak najważniejszy jest wybór materiału, z jakiego się je wykonuje. Najczęściej produkuje się je z gumy lub silikonu, oba materiały bowiem zapewniają możliwość ich utrzymania w odpowiedniej czystości. Zarówno silikon jak i guma mogą być wyparzane co zapewnia pozbycie się z nich wszystkich bakterii czy wirusów. Odpowiednie technologie umożliwiają wykonanie ich w wielu kształtach, dzięki czemu dopasowanie ich do potrzeb maluszka nie sprawia problemów.

Smoczki

Odpowiednio dobrane do wieku

Smoczki dla dzieci powinny być odpowiednio dobrane do wieku maluszka, zapobiega to bowiem problem z nieprawidłowym rozwojem dziecka. Ponadto wskazaniem do zmiany smoczka jest również jego zużycie, przez co może on tracić swoje właściwości. Obecnie produkty tego typu można kupić w bardzo wielu miejscach, zarówno w sklepach, jak też w aptekach czy sklepach z artykułami dla dzieci. Uspokajacze bardzo często zalecane są również przez lekarzy, jednakże trzeba pamiętać o tym, aby nie były one stosowane cały czas, może to bowiem powodować, że dziecko zbytnio się do nich przyzwyczai. Jednak w bardzo wielu sytuacjach mogą się okazać jedynym ratunkiem.