Jak wybrać inhalator dla dzieci?

Bardzo często się zdarza, że małe dzieci i noworodki zapadają na dość ciężkie schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Jak wiadomo w przypadku tak małych pacjentów, bardzo ciężko jest wdrożyć silną antybiotykoterapię, czy także iniekcje. Lekarze zwykle ze wszystkich sił starają się ulżyć małym pacjentom w cierpieniu, a co za tym idzie, decydują się na przepisaniu maluchom odpowiednich inhalacji. Wobec tego zadaniem rodziców staje się odpowiednie dopasowania urządzenia jakim są inhalatory dla dzieci. Jak więc można to zrobić?

Inhalator dla dzieci- jak wybrać?


Inhalator dla dziecka w wieku poza niemowlęcym musi cechować się przede wszystkim odpowiednimi wymiarami. Inhalator dla dzieci powinien posiadać odpowiedniej wielkości maskę, która pomoże zakryć zarówno usta jak i nos pociechy, co z kolei umożliwi pełną inhalację. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy inhalator dla dziecka posiada odpowiednie parametry pod względem rozpylanych cząsteczek. Oczywiście nebulizator dla niemowląt będzie się nieco różnił od produktów jakim są inhalatory dla dzieci nieco starszych. Kluczem jednak za każdym razem okazuje się odpowiednie dopasowanie zarówno pod względem rozmiaru jak i zakresem nebulizacji. Rodzice dla większej wygody, zarówno swojej jak i malucha mogą również zwrócić uwagę na to, jaki poziom hałasu generuje dany inhalator.

Jaki wybrać nebulizator dla niemowląt?


Nebulizator dla dzieci starszych, będzie miał odmienne parametry niż inhalator dla noworodka. W tym wypadku, inhalator dla niemowlaka powinien przede wszystkim mieć niewielką, ale dopasowaną idealnie do buzi malucha maskę. Inhalator dla niemowląt nie może też pod żadnym pozorem utrudniać dziecku poruszania główką czy ograniczać jego swobody. Głównie odnosi się to do maski. Jak wiadomo niemowlęta zwykle nie rozumieją tego, co się wokół nich dzieje. Nie można zatem sprawić, by inhalacje powodowały u nich dyskomfort. Warto również zwrócić uwagę na to, że wydzielane przez urządzenie cząsteczki powinny być odpowiednio mniejsze.