L-karnityna Olimp na co dzień

l karnityna olimp

L-karnityna Olimp jest jednym z najpopularniejszych środków tej marki, która jest doskonale znana na naszym rynku. Suplement ten wykazuje bardzo dobre działanie na organizm, wspomaga odchudzanie, a także dostarcza cennych składników, które nie zawsze dostarczane są wraz z pożywieniem.

L-karnityna Olimp i jej działanie

l karnityna olimp odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są one następnie przetworzone w energię – podpowiada pracownik sklepu Świat Supli. Co więcej składnik ten bierze udział w metabolizmie węglowodanów, a także niektórych aminokwasów. Podczas treningu niezwykle ważne jest to, by dostarczać l karnitynę, ponieważ ułatwia ona usuwanie z krwi wytworzonego w trakcie nadmiernego wysiłku mleczanu. Z tego też powodu l-karnityna Olimp jest tak popularna wśród osób, które regularnie uprawiają sport lub tych, które się odchudzają i chcą zgubić zbędne kilogramy.

Skutki braku l-karnityny w organizmie

Należy także mieć na uwadze, że u niektórych osób mogą występować niedobory l-karnityny w organizmie. Wszystko to może być spowodowane zaburzeniami pracy serca, wątroby lub nerek. Braki l-karnityny występują także u osób, które chorują na cukrzycę lub są niedożywione. Co więcej niedobór tego związku może być wynikiem niedoczynności tarczycy lub chorób mięśni. Na niedobory l-karnityny narażone są także osoby, które intensywnie ćwiczą, a także osoby otyłe, kobiety w ciąży czy też osoby, które na co dzień stosują dietę wegetariańska. We wszystkich tych przypadkach należy regularnie suplementować l-karnitynę, by czuć się lepiej, a także zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu.