Aspiryna a koronawirus – o czym pamiętać?

Aspiryna na covid jest coraz bardziej ceniona i znana na rynku. Co ciekawe, kwas acetylosalicylowy ma wiele zalet i jest łatwo dostępny. Czy warto po niego sięgnąć w trakcie choroby? Jakie domowe sposoby na koronawirusa są przydatne? Na co postawić? Co na covid?

Ibuprofen a koronawirus

Naukowcy już od dłuższego czasu oceniają wpływ ibuprofenu i aspiryny na leczenie koronawirusa. To podstępna choroba, jaka daje wiele objawów – do zmęczenia, bólu mięśni, kaszlu i kataru, po brak węchu, brak smaku i złe samopoczucie. Zastosowanie ibuprofenu lub aspiryny warto skonsultować z lekarzem. Zazwyczaj specjaliści wskazują, że te leki mogą zahamować rozwój choroby. Aspiryna przykładowo działa przeciwzapalnie, zapobiega urazom płuc, zmniejsza częstotliwość przykrych powikłań sercowo-naczyniowych i skraca pobyt w szpitalu. Co ciekawe, wczesne zastosowanie tego leku może złagodzić nasz stan. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie DragonMask.

Domowe sposoby na koronawirusa

Podczas choroby należy dużo wypoczywać i leżeć w łóżku. Nie można się przemęczać, gdyż organizm wtedy dłużej dochodzi do siebie. Pamiętajmy o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, na poziomie 2 litrów na dobę. Jeśli walczymy z kaszlem, sięgnijmy po syrop z cebuli, miodu i czosnku, jaki może złagodzić dolegliwości. Oczywiście częste wietrzenie mieszkania także jest wskazane.