Potreningówka – co to jest i jak wybrać najlepszą?

potreningówka

Intensywny trening fizyczny wymaga odpowiedniego przygotowania pod względem odżywiania oraz suplementacji. Tylko wówczas organizm będzie miał siłę, żeby przetrwać nawet najbardziej skomplikowane ćwiczenia oraz szybciej się zregeneruje. Jest to ważne także dla efektywności i skuteczności treningu. Jak zatem wybrać suplementy potreningowe?

Szybsza regeneracja to lepsze efekty

Celem stosowania odżywek oraz suplementów po treningu jest szybsza regeneracja mięśni, zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz pomoc w budowie masy mięśniowej. Regeneracja mięśni po ciężkim treningu – bez zastosowania odżywki – może trwać nawet kilka dni. Poza tym, może się zdarzyć, że w wyniku intensywnych ćwiczeń mięśnie będą pobierać energię z białka, co będzie zakłócało zarówno odbudowę, jak i wzrost mięśni. Potreningówka jak ta tutaj zawiera zaś składniki odżywiające mięśnie (jak choćby białko) oraz uzupełnia utracone w trakcie wysiłku fizycznego witaminy oraz mikroelementy. 

potreningówka

Kto powinien stosować potreningówki?

W skład suplementów potreningowych najczęściej wchodzi białko, kreatyna (podnosi wydolność i skraca czas regeneracji), kompleks witamin i minerałów. Taki specyfik należy przyjmować bezpośrednio po wysiłku, zgodnie z zaleceniami producenta. Kiedy najlepiej sprawdzi się potreningówka? Korzystne działanie suplementów powinny zauważyć nie tylko osoby ćwiczące siłowo (tutaj przyjmowanie potreningówek jest niemal koniecznością), ale każdy kto po treningu czuje się osłabiony. Odżywka pomoże szybko odzyskać energię, a także korzystnie wpłynie na spalanie tkanki tłuszczowej.