Czy chorowanie w starszym wieku to konieczność?

Często mówi się, że w pewnym wieku ludzie po prostu muszą chorować. Nieraz spotykamy się też z sytuacjami, w których choroby tłumaczy się wiekiem, nie dociekając ich faktycznych przyczyn. Nowoczesna medycyna jednak zdaje sobie sprawę z tego, że starość to nie choroba i można żyć w zdrowiu, komforcie i z zachowaniem sprawności fizycznej przez długie lata. Trzeba jednak o siebie zadbać. Jednym ze sposobów jest tonik Biovital zdrowie plus.

Dlaczego w starszym wieku chorujemy?

Przede wszystkim przez skumulowany efekt negatywnych czynników, które działały na nasze zdrowie przez całe życie. Niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, albo przeciwnie – ciężka i mocno obciążająca ciało praca fizyczna, brak odpowiedniej stymulacji intelektualnej, nieprzepracowane i zbierane przez całe życie traumy.

To tylko niektóre z czynników, które przekładają się na negatywny stan zdrowia. Oczywiście pewnego rodzaju zużycie organizmu https://www.aptekagalen.pl/biovital-zdrowie-plus-plyn-1000ml i czynniki genetyczne również grają tu pewną rolę. W praktyce jednak średnia długość życia ludzi mogłaby być znacznie dłuższa, gdyby tylko zadbać o kilka, podstawowych rzeczy.

Co możemy z tym zrobić?

Przede wszystkim ważne jest odpowiednie odżywianie się. We współczesnej diecie często brak jest odpowiedniej ilości witamin i minerałów, a za to obecne są mocno przetworzone składniki. Najlepiej więc zacząć od zmiany nawyków żywieniowych.

Codzienne stosowanie Biovitalu zdrowie plus pozwala na dostarczenie do organizmu brakujących w diecie składników. Poza tym ważny jest dostosowana do wieku i możliwości codzienna aktywność fizyczna.