Ćwiczenia, dieta i odżywki białkowe – zestaw dla sportowców

odżywka białkowa

Dieta zbilansowana w prawidłowy sposób, to podstawa utrzymania zdrowia oraz uzyskania wymarzonej sylwetki. Kolejny ważny punkt, to aktywność fizyczna. Jej intensywność uzależniona jest od możliwości organizmu. Dopiero połączenie tych dwóch dziedzin pozwala cieszyć się pozytywnymi efektami.

Zwiększone potrzeby odżywcze u sportowców

Przy niezbyt dużej aktywności fizycznej, wystarczy trzymać się podstawowej zasady prawidłowego odżywiania. Polega ona na dostarczaniu organizmowi takiej porcji składników odżywczych, jaka została zużyta podczas ćwiczeń. Przy bardziej intensywnym wysiłku oraz przy wyczynowym uprawianiu sportów, należy pomyśleć o indywidualnej diecie i odpowiedniej suplementacji.
Odżywka musi być dostosowana do efektów, jakie chce się uzyskać. Inny suplement będą przyjmować osoby, którym zależy na spalaniu tłuszczu, a inne osoby trenujące w celu zwiększenia masy mięśniowej. Dla tych ostatnich poleca się odżywki białkowe, które można kupić online w sklepie Świat Supli.

Prawidłowe stosowanie odżywek białkowych

Dostępne są różne zestawy odżywek. Najczęściej producent dokładnie informuje, kiedy i w jakich dawkach stosować konkretny suplement. Jednak są ogólne zasady, które warto poznać i które warto przestrzegać. Preparaty z białkiem serwatkowym najlepiej stosować, kiedy trzeba szybko zregenerować siły i dodać sobie energii. Taką odżywkę używa się po treningu oraz rano dla pozyskania mocy do działania.
Kolejne białko dla sportowca, to kazeina. Najlepiej stosować ją przed planowanym odpoczynkiem. Kazeina wolniej uwalnia się w organizmie i etapami dociera do tkanki mięśniowej.