Dlaczego warto sięgnąć po elektrostymulator mięśni brzucha?

elektrostymulator mięśni brzucha

Płaski i wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób. Jeszcze do niedawna, aby uzyskać taki efekt, trzeba było spędzić wiele godzin na siłowni. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się elektrostymulatory mięśni brzucha. To nowoczesny sprzęt, który może być z powodzeniem wykorzystywany do modelowania sylwetki. 

Sposób działania elektrostymulatora mięśni brzucha

Elektrostymulatory mięśni brzucha to urządzenia, które jeszcze do niedawna znajdowały zastosowanie głównie w fizjoterapii i rehabilitacji. Tego rodzaju sprzęt pomaga pacjentom po chorobach lub wypadkach szybciej wrócić do zdrowia. Z elektrostymulacji coraz częściej korzystają jednak sportowcy oraz osoby, którym zależy na efektownym wyglądzie. 

Uruchomiony elektrostymulator mięśni brzucha z Orteo emituje prąd o niskiej częstotliwości, który dociera do mięśni poprzez elektrody podłączone do ciała. Pod wpływem impulsów elektrycznych mięśnie kurczą się i napinają, co powoduje ich stopniowe wzmocnienie. Przyjmuje się, że jeden zabieg, daje podobne efekty co wykonanie kilkuset brzuszków. 

Kto powinien sięgnąć po elektrostymulator

elektrostymulator mięśni brzucha

Elektrostymulator mięśni brzucha to urządzenie skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Może być stosowane m.in. przez osoby z dużą nadwagą, które ze względu na swoją tuszę nie są w stanie samodzielnie trenować. Tego rodzaju zabiegi mają charakter statyczny i nie wymagają zaangażowania użytkownika.

Z elektrostymulacji mięśni brzucha coraz chętniej korzystają także sportowcy i osoby aktywne fizycznie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne w połączeniu z impulsami elektrycznymi generowanymi przez urządzenie pozwalają zwiększyć efektywność treningów i szybko uzyskać widoczne efekty.

Regularne bodźcowanie mięśni brzucha elektrostymulatorem pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej i wydatnie zmniejszyć obwód ciała. Pod wpływem ćwiczeń przyspieszeniu ulega metabolizm, co ułatwia spalanie tłuszczu. Pobudzone mięśnie zwiększają swoją objętość, co sprawia, że stają się bardziej widoczne. Dodatkowo skóra na brzuchu jest lepiej dotleniona, a przez to bardziej napięta i jędrna.

Optymalizacja treningów z elektrostymulatorem

Wiele osób zastanawia się, po jakim czasie pojawiają się pierwsze efekty treningów z elektrostymulatorem. Rezultaty stymulacji prądem widoczne są niemal od razu. Jedna dwudziestominutowa sesja odpowiada trzem godzinom ćwiczeń w siłowni. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonywanie elektrostymulacji przynajmniej dwa razy w tygodniu. Warto również pamiętać o:

  • odpowiednim odżywianiu;
  • podejmowaniu aktywności fizycznej;
  • regeneracji organizmu.

Osoby, które traktują elektrostymulację mięśni brzucha jako element wspierający proces odchudzania, powinny pamiętać o stosowaniu zbilansowanej diety i utrzymywaniu ujemnego bilansu energetycznego. Chodzi o to, by dostarczać organizmowi mniej kalorii niż zużywa, co przyspieszy proces spalania tkanki tłuszczowej. W optymalizacji treningów pomóc może też tradycyjna aktywność fizyczna. Należy pamiętać, że poddawane wysiłkowi mięśnie wymagają odpowiedniej regeneracji. Pomocne mogą okazać się ciepłe kąpiele oraz zdrowy sen.