Leki na stawy – co powinny zawierac?

leki na stawy

Bóle stawów to częsty problem dotykający wielu Polaków. Aby mu zaradzić, warto stosować leki na stawy oparte na naturalnych składnikach. Podpowiadamy, co powinno się znajdować w ich składzie.

Leki na stawy – dla kogo?

Tego rodzaju specyfiki sprawdzą się wśród osób cierpiących na bóle stawów, mających trudności z poruszaniem się lub borykających się z ograniczoną sprawnością ruchową. Najczęściej, są to problemy dotykające osób powyżej 50 roku życia lub kobiet w okresie menopauzy, u których występuję większe ryzyko pojawienia się osteoporozy. Dlatego, w ich przypadku warto stosować suplementy na stawy, które pozwalają uniknąć takich dokuczliwych problemów. Ponadto, takie specyfiki sprawdzą się wśród osób cierpiących na zapalenie stawów, które może wynikać z wielu przyczyn, na przykład z pracy w niskich temperaturach. Poza tym są stosowane przez sportowców i innych ludzi stawiających na aktywny tryb życia.

Preparaty na stawy – co zawierają?

Najbardziej skuteczny lek na stawy bez recepty powinien zawierać kolagen, który zwiększa ich ruchomość. Jest to białko występujące w tkance łącznej i warto uzupełniać jego niedobór. Nierzadko w takich lekach można spotkać witaminę C, która odgrywa istotną rolę w naturalnym procesie produkcji kolagenu przez organizm. Ponadto, tabletki na stawy mogą zawierać wyciąg z dzikiej róży. Jest to roślina sprawdzająca się w walce z objawami zapaleń kości lub stawów. Zwiększa ich ruchomość i zmniejsza dolegliwości bólowe związane z takimi chorobami. Kolejny często spotykany naturalny składnik w takich specyfikach to wyciąg z żywokostu lekarskiego. Roślina wykazuje działanie ściągające i powlekające. Stymuluje tkanki do szybszej regeneracji, co umożliwia sprawniejsze wypełnianie ubytków w tkance kostnej. Lek na stawy powinien zawierać witaminę D, która ma za zadanie hamować stany zapalne. Osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów mogą cierpieć na jej wyraźny niedobór. Inne popularne składniki w takich lekach to między innymi koenzym Q10, magnez i wapń.