Kiedy wykonywane jest badania USG?

usg białystok

Badanie USG pozwala uzyskać pierwsze wyniki już podczas jego wykonywania. Jest to jedno z badań typu obrazowego, które pozwala na uzyskanie obrazu tkanek oraz narządów.

Kiedy wykonywane jest badanie USG?

W trakcie usg jamy brzusznej białystok możliwe jest sprawdzenie stanu takich organów, jak:

  • nerki,
  • nadnercza,
  • pęcherze moczowy,
  • narządy rodne,
  • śledziona,
  • trzustka.
    Do wykonania takiego badania nie ma większych przeciwwskazań. Jest to związane między innymi z tym, że badanie jest nieinwazyjne. Dodatkowo przeprowadzenie badania jest całkowicie bezpieczne.
usg białystok

Jak przygotować się do badania?

Gdy badanie usg białystok jest wyznaczone na konkretną datę niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Po pierwsze na badanie trzeba stawić się na czczo. Najlepiej jest nie spożywać jedzenia przynajmniej przez sześć godzin przed wykonaniem badania. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia dokładności wykonania badania. Treść pokarmowa, która zalega w żołądku może zaburzać obraz widziany w urządzeniu do USG. Dobra oferta pomocy czeka na Cmryska.

Warto jest w dniu przed badaniem zdecydować się na bardziej lekkostrawną dietę. Pozwala to ograniczyć występowanie nadmiaru gazów z przewodu pokarmowego. Mogą one również negatywnie wpływać na obraz uzyskiwany podczas badania. Natomiast gdy badanie ma dotyczyć układu moczowego dobrze jest zdecydować się na wypicie kilku szklanek wody na kilka godzin przed badaniem, co zwiększy widoczność układu moczowego podczas badania.